20

Tuesday, August

Madox Zgierz Musierowicza - protetyka i stomatolog

Zdrowe zęby
 /  / Zdrowe zęby
Zdrowe zęby

Zdrowe zęby

Zdrowe zęby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zdrowe zęby to cecha ludzi którym nie trzeba przypominać o higienie jamy ustnej, ani też o regularnych wizytach u stomatologa, zazwyczaj są to ludzie wykształceni lub ludzie zajmujący jakieś publiczne stanowiska, co nie zawsze musi iść w parze.

Najbardziej o uzębienie dbają chyba aktorzy lub inne osoby ze świata mediów. Przeciętny pacjent gabinetu stomatologicznego nie ma obowiązku wiedzieć co to są na przykład unity stomatologiczne , tak samo jak nie musi również wiedzieć czym są autoklawy. Dla laika, jedynie słowa rentgen stomatologiczny, mogą kojarzyć się z prześwietleniem zębów.

Chyba największą zmorą wszystkich gabinetów dentystycznych jest dobre wyposażenie,unity stomatologiczne, autoklawy , rtg stomatologiczny czy też radiografia, to nazwy urządzeń lub określenie czynności które są znakomicie znane ludziom związanym ze stomatologią.
Dla zwykłego pacjenta, który przychodzi, potocznie mówiąc do dentysty, takie rzeczy jak unity stomatologiczne czy tez autoklawy, są bardzo ważne, choć zapewne nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę.
Od jakości oraz sprawności tych urządzeń zależy komfort i bezpieczeństwo naszej wizyty u stomatologa.
Rentgen stomatologiczny pozwala określić dokładnie, jaki jest stan naszego uzębienia oraz pomaga w leczeniu, określa się go niekiedy skrótem rtg stomatologiczny . Można wykonać prześwietlenie jednego zęba lub też całej szczęki, co zmniejsza ilość promieniowania jakie musimy wchłonąć podczas takiego prześwietlenia.

Specjaliści wykonujący rentgen stomatologiczny najnowszymi urządzeniami twierdzą że są one o wiele mniej szkodliwe aniżeli jeszcze kilka lat temu.
Dla tych którzy rzadko chodzą do dentysty lub po prostu nie interesują się fachową terminologią na pewno przydatną informacją będzie krótkie objaśnienie dwóch nazw.

Unity stomatologiczne- mowa tu, w skrócie mówiąc, o fotelu dentystycznym z dodatkowym wyposażeniem, takim jak lampa czy tak przez nas znienawidzone urządzenie do borowania.
Autoklawy natomiast to nic innego jak urządzenia do sterylizacji narzędzi stomatologicznych, które jak wiadomo muszą być sterylne.

Pozostałe interesujące artykuły o medycynie:

About the author:

Related posts