23

Tuesday, July

Madox Zgierz Musierowicza - protetyka i stomatolog

dobry stomatolog zgierz
 /  / dobry stomatolog zgierz
dobry stomatolog zgierz

dobry stomatolog zgierz

dobry stomatolog zgierz
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

medycyna (14)Bieganie staje się coraz popularniejszym sposobem dbania o kondycję. Jak zacząć biegać, by nie zrobić sobie krzywdy? Jak właściwie zadbać o zdrowie w trakcie wykonywania tego typu aktywności fizycznej? Oto kilka krótkich porad, na których opiera się medycyna sportowa.

Najpierw marsz
Przygodę z bieganiem najlepiej zacząć od maszerowania. W ten sposób nie przeciążymy stawów i uchronimy się przed częstymi u początkujących biegaczy kontuzjami. Maszerując na coraz dłuższych dystansach poprawimy działanie układu odpornościowego, nauczymy się właściwego oddechu i przygotujemy mięśnie do intensywniejszego wysiłku.

Metoda małych kroków
Właściwe bieganie zacznijmy od niezbyt szybkiego truchtu. Ważne, by utrzymać jednolite tempo przez jak najdłuższy czas biegu. Wspomaga to nie tylko spalanie tkanki tłuszczowej, ale jednocześnie chroni stawy i mięśnie przed niebezpiecznymi przeciążeniami. Bieganie najlepiej zacząć od krótkich dystansów, by z czasem regularnie zwiększać długość biegu. Ani się obejrzymy, a naszą standardową odległością pokonywaną podczas porannych biegów będzie dziesięć, a nawet piętnaście kilometrów.

Pozostałe interesujące artykuły o medycynie:

About the author:

Related posts